Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Podwójne święto na Wiszence

Podwójne święto na Wiszence

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dla parafian wiszeńskiej parafii w Winnicy w roku 2016 miała szczególne znaczenie. Po pierwsze w tym dniu parafianie kościoła Ducha Świętego obchodzili swoje święto, po drugie 15 maja na uroczystość do nich przybył biskup pomocniczy diecezji kamieniecko-podolskiej Radosław Zmitrowicz a po trzecie –  jedenastu parafianom udzielono Sakramentu Bierzmowania.

Ksiądz biskup Radosław celebrował uroczystą Liturgię i udzielił Bierzmowania dziesięciu kobietom i jednemu mężczyźnie, którzy w ciągu dłuższego czasu przygotowywali się na katechezach.

W homilii biskup nawoływał wiernych by wzywali Ducha Świętego nie tylko w tym dniu, lecz zawsze. „Nieustannie wzywajcie Ducha Świętego! Kiedy jesteście w domu, czy gdzieś jedziecie, czy gdzieś się znajdujecie, po cichu powtarzajcie po kilka minut: „Przyjdź Duchu Święty!” – powiedział.

Parafianie powitali honorowego gościa biskupa Radosława oraz miejscowych kapłanów – o. Sergiusza i o. Tomasza bukietami białych róż i słowami podziękowania.

Na zakończenie Liturgii odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji Ukrainy.

Opracowanie tekstu Irena Rudnicka, zdjęcia: Olena Kaczurowska, 17.05.16 r.

 

{morfeo 1181}

{youtube}{/youtube}