Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Podwójna wygrana w konkursie „Słowa Polskiego”

Podwójna wygrana w konkursie „Słowa Polskiego”

3 grudnia redakcja gazety i portalu „Słowo Polskie” przeprowadziła losowanie zwycięzcy od razu w dwóch edycjach konkursu 26 i 27.

Przedostatni raz w tym roku wśród kartek z nazwiskami osób wybierano tych, którzy dzięki swojej wiedzy i determinacji zdobędą nagrody, ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Winnicy i innych sponsorów. Dziennikarka Ania Szłapak drogą losowania wyłoniła zwycięzcę, który prawidłowo odpowiedział na zadane przez nas pytanie. W miesiącu byli to:

Julia Kernicka: zwyciężyła w 26 edycji konkursu, zadanie którego polegało na odgadnięciu miejscowości, w której mieści się Pałac Czeczelów. To, oczywiście, Samczyki. Niewielki gabinet w tam pałacu jest wymalowany w stylu epoki Edo.

Jana Linewicz: mieszkanka Żytomierza, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie: Gdzie mieści się kościół, przedstawiony na zdjęciu? Tym razem chodziło o Cudnów na Żytomierszczyźnie i kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego. Jak napisała Jana w swojej odpowiedzi, którą otrzymaliśmy na adres redakcji [email protected]: „W tym mieście odbyła się bitwa pomiędzy wojskami Rosji i Rzeczypospolitej w okresie 14 października – 2 listopada 1660 roku, podczas bitwy tej, wojska polskie zaliczyły jedno z największych zwycięstw nad Rosjanami w historii dziejów”.

Obydwie uczestniczki zabawy otrzymają piękne książki w języku polskim oraz inne upominki od KG RP, urzędu promocji miasta Siemianowice Śląskie i innych sponsorów. A wszystkich innych czytelników zapraszamy do udziału w kolejnym już, 28 konkursie krajoznawczym, organizowanym przez zespół redakcyjny „Słowa Polskiego”.

Przypominamy także o finałowym- świątecznym losowaniu zwycięzcy, którego rozlosujemy wśród wszystkich, którzy w przeciągu całego 2014 roku wysyłali poprawne odpowiedzi na pytania konkursowe. Specjalna nagroda – ramka cyfrowa oraz książka o polsko-ukraińskim sojuszu militarnym z 1920 roku trafi do jednego z nich już za trzy tygodnie.

Odpowiedzi prosimy kierować do 30 grudnia pod adres [email protected],

Słowo Polskie, operator kamery: Anatol Fedoryszen, 03.12.14 r.

GK


{youtube}09W1n_kfiTI{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code