Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Podolski Regiment Odprzodowy z Krakowa zaprasza Podolan do współpracy

Podolski Regiment Odprzodowy z Krakowa zaprasza Podolan do współpracy

Grupa rekonstrukcyjna z Krakowa zaprasza grupy i  stowarzyszenia z Podola do  wymiany poglądów, wspierania się wzajemnie i nawiązania współpracy.

Podolski Regiment Odprzodowy (w skrócie PRO) jest pieszą i konną formacją rekonstrukcyjną. W kręgu naszych rekonstrukcyjnych zainteresowań leży głównie rycerstwo, broń i barwa europejska z końca XVI wieku i XVII wiek – od Batorego do Sobieskiego. Również nie jest nam obcy XV wiek i początki broni czarno prochowej.

Działamy od 2007 roku w Krakowie. W zbrojowni naszej formacji znaleźć można dwa falkonety (armaty), kilka muszkietów lontowych, pistolety, hakownice, piszczele, bron białą i łuki itd. W garderobie posiadamy stroje XVII w. w zależności od upodobania, mieszczące się w kanonie obrońców Kamieńca Podolskiego oraz stroje, bombardę i broń z XV w. Kilka razy w roku uczestniczymy w imprezach rekonstrukcyjnych. Strzelamy z broni czarno prochowej do tarcz, ćwiczymy szermierkę, doskonalimy i uzupełniamy stroje, posiadamy namioty i pełny sprzęt obozowy.

Fascynują nas Kresy i Podole, historia wojen tego okresu, towarzysze pancerni, husaria i piechota polska, oddziały kozackie, stroje dam dworu, obyczaje, wpływy wschodnie tatarsko-tureckie na stroje polskiej szlachty i rycerstwa.

Więcej o nas kim jesteśmy , co robimy i  gdzie bywamy na naszej stronie www.podolskiregiment.pl

Słowo Polskie – Płoskirów, 09.10.15 r.