Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Podole po raz kolejny odwiedził znany polski politolog

Podole po raz kolejny odwiedził znany polski politolog

Kazimierz Woycicki, doktor politologii Instytutu Wschodniego na Uniwersytecie Warszawskim razem z małżonką Kingą przejazdem odwiedzili Winnicę oraz Kamieniec Podolski. Spotkali się w KG RP z konsulem Wojciechem Mrozowskim. Następnie Pan Kazimierz udzielił wywiadu o przyszłości stosunków polsko-ukraińskich w studiu miejscowej Winnickiej Obwodowej Telewizji.

Bardzo zafascynował mnie temat waszego „parku na kościach”. Potrzebuje on głębszego przyjrzenia się problemowi upamiętnienia zamordowanym przez NKWD Polaków i Ukraińców w latach 1937-41. Warto zorganizować tematyczną wystawę, poświęconą „Winnickiemu Katyniu” – podzielił się wrażeniami po wycieczce po terenie winnickiego parku (byłego polskiego cmentarza) politolog z Warszawy.

Podczas rozmowy w polskiej placówce dyplomatycznej Kazimierz Woycicki poruszył temat bezpodstawnego utrzymywania pod strażą w Odessie polskiego dziennikarza Orłowa. Politolog jest pewien, że wszystkie stawiane mu zarzuty mają podłoże polityczne i są związane z walką Orłowa z korupcją i pisaniu artykułów na temat donieckiej i odesskiej mafii.

W telewizyjnym studiu „WDT” Woycicki przedstawił swój punkt widzenia na rodzący się kryzys rosyjskiej gospodarki i sprognozował jej upadek w przeciągu 5 lat. Pan Kazimierz opowiedział o ukraińskich studentach na polskich uczelniach oraz o jego stosunku do polsko-ukraińskich relacji przez pryzmat UPA-AK oraz Wołynia.

Słowo Polskie, 21.08.15 r.

{morfeo 942}

{youtube}{/youtube}