Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Podolanka wicemistrzynią Polski w zapasach!

Podolanka wicemistrzynią Polski w zapasach!

W Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w zapasach kobiet oraz stylu wolnym i klasycznym mężczyzn, w których na mocy porozumienia między Obwodowym Centrum Wychowania Fizycznego Młodzieży Szkolnej w Chmielnickim a Uczniowskim Klubem Sportowym ZAPASY (Kołobrzeg) uczestniczyła także mieszkanka Szarowieczki (obw. Chmielnicki), która jest posiadaczką Karty Polaka – Ania Uroda.

Po wygraniu trzech walk z M. Maleszką (Chełm), N.Strzałką (Ruda Śląska) i P.Kontna (Koronowo) Podolanka zmierzyła się z medalistką Igrzysk Olimpijskich z Pekinu Agnieszką Wieszczek. Mimo przegranej finałowej walki Anna Uroda zdobyła wicemistrzostwo Polski w kategorii 69 kg.

Polski trener Ani – Kazimierz Polec – był bardzo zadowolony z walk dziewczyny z Podola. W jednej z nich wygrała z N. Strzałką 7-1, która w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal na młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Nanking (Chiny).

Współpraca sportowców z dawnego Płoskirowa i Kołobrzegu rozwija się dynamicznie. W lutym br. inny przedstawiciel Podola – Denis Matejko zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski juniorów w stylu wolnym.

Franciszek Miciński, 29.04.15 r.