Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Podolanie w Warszawie. Studenci Winnickiego Uniwersytetu Medycznego na VII konferencji naukowej „Postępy w Badaniach Biomedycznych”

Podolanie w Warszawie. Studenci Winnickiego Uniwersytetu Medycznego na VII konferencji naukowej „Postępy w Badaniach Biomedycznych”

W dniach 10-11 grudnia 2016 w Warszawie odbyła się VII Edycja Ogólnopolskiej Konferencja „Postępy w Badaniach Biomedycznych”.

To cykliczne wydarzenie jest jednym z ważniejszych punktów w kalendarzu naukowców z dziedzin biomedycznych – lekarzy, farmaceutów, biologów, inżynierów, studentów i doktorantów w Polsce. Wydarzenie zgromadziło 220 uczestników z całej Polski oraz Ukrainy, wśród których znalazło się sześciu przyszłych naukowców z Winnicy, studiujących na Uniwersytecie Medycznym.

Podolanie mieli okazję wysłuchać 62 wystąpienia podczas części plenarnej oraz zobaczyć wystawę plakatów przygotowanych przez studentów i doktorantów. Studenci z Winnicy przygotowali pięć prezentacji z wynikami swych własnych badań. Swoje prace winniczanie przedstawiali w języku polskim, którego nauczyli się, dzięki członkostwu w Stowarzyszeniu Świetlica Polska.

Swoją obecnością uczestników konferencji zaszczycili Dziekan I Wydziału Lekarskiego WUM – prof. Paweł Włodarski, Prodziekan ds. studenckich I, II i III roku dr hab. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska, Kierownik Zakładu Histologii i Embriologii – prof. Jacek Malejczyk, Kierownik Zakładu Farmacji Stosowanej – prof. Maciej Małecki. Ponadto w Komitecie Naukowym Konferencji zasiedli: dr hab. Ryszard Galus, dr Izabela Młynarczuk-Biały, dr Łukasz Biały, dr Ewa Jankowska-Steifer.

Nieodzownym elementem wydarzenia były wykłady eksperckie. Konferencję otworzyła prelekcja dr hab. Hanny Kozłowskiej ze Środowiskowego Laboratorium Laserowych Technik Mikroskopowych IMIDiK PAN.

W sobotę 10 grudnia Podolanom nadarzyła się okazja poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zjawiska entozy dzięki uprzejmości dr Izabeli Młynarczuk-Biały, ekspertki w tej dziedzinie.

Przedostatnim elementem sobotnich obrad był wykład mgr Joanny Drozdowskiej z firmy Biokom nt. innowacji w technikach klonowania.

W ostatnim dniu spotkania 11 grudnia swój wykład wygłosiła dr hab. Hanna Ratajska, która przybliżyła słuchaczom rolę i funkcję makrofagów w procesach patologicznych. Obrady rozpoczęły się z przedstawienia prezentacji przez studentkę Olgę Łoszatecką, dr Walerego Istoszyna, studentów Maksyma Mikleina, Julię Kutelmach oraz Anastazji Domaszczenko.

Z całego serca dziękujemy organizatorom konferencji za bardzo ciepłe przyjęcie, oraz Konsulatowi RP w Winnicy za wsparcie podczas organizacji wyjazdu na to wspaniałe naukowe wydarzenie.

Dr Walery Istoszyn, Prezes Stowarzyszenia Świetlica Polska, Winnica, 13.12.16 r.