Jesteś tutaj: Home » Inne » Po zakupach kontrolnych Ukrzaliznytsia usuwa zagrożenia korupcyjne związane ze sprzedażą biletów na pociąg nr 67/68 Kijów-Warszawa

Po zakupach kontrolnych Ukrzaliznytsia usuwa zagrożenia korupcyjne związane ze sprzedażą biletów na pociąg nr 67/68 Kijów-Warszawa

Fot. Internet

W najświeższym komunikacie opublikowanym na stronie uz.gov.ua zarząd Ukrzaliznytsi poinformował o sprzedaży biletów na najbardziej oblegany pociąg do Warszawy wyłącznie przez Internet.

„Kontynuujemy eliminację nadużyć i spekulacji na każdym poziomie. UZ zmienia zasady, aby uniemożliwić odsprzedaż biletów na najbardziej oblegane rejsy międzynarodowe (w szczególności nr 67/68 Kijów — Warszawa — Kijów). Sprzedaż biletów na ten kierunek została przeniesiona wyłącznie do kanałów internetowych – aplikacja mobilna, chatbot i oficjalna strona UZ. Pozatym ograniczono liczbę biletów nie więcej niż cztery w jednej ręce.
Sprzedaż nadal prowadzona jest z 20-dniowym wyprzedzeniem, a bilety na każdy kolejny 20-ty dzień trafiają do sprzedaży codziennie dokładnie o godzinie 08:00.

Sprzedawcy nie chcieli jednak całkowicie stracić dochodów, przestawili algorytmy swoich działań na „online” i rozpoczęli polowanie na bilety ze zwrotami.

„Dokonaliśmy szeregu zakupów kontrolnych na podstawie ogłoszeń w sieci, gdzie oferowali znalezienie biletów do Warszawy za „prowizję”. Podążyliśmy tam, gdzie prowadzą wątki, którzy dokonali zwrotu z naruszeniem ustalonych zasad. Przekazujemy materiały odpowiednim organom do pracy, ale już szybko i wyraźnie oczyściliśmy winnych pracowników, na których padło podejrzenie. Handlarze mogli zgarnąć do 90 biletów miesięcznie na sam tylko rejs do Warszawy” napisano na stronie UZ.

Ponadto od 28 stycznia 2023 r. w procesie sprzedaży została wprowadzona kolejna korekta, która powinna nie pozostawiać szans spekulantom i ułatwić pasażerom znalezienie biletów. Oprócz otwarcia sprzedaży dokładnie na 20 dni przed datą podróży o godzinie 08:00, wszystkie bilety powrotne na konkretną datę zostaną wpisane do systemu w sposób wyraźny JEDEN DZIEŃ PRZED TERMINEM PODRÓŻY w godzinach od 08:00 do 09:00 w poranek.

Ukrzaliznytsia prosi w wypadku zauważenia jakichkolwiek innych naruszeń związanych ze sprzedażą biletów powiadamiać na [email protected]

Słowo Polskie za: uz.gov.ua, 1 lutego 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code