Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Po wakacjach z dyplomem i nową wiedzą

Po wakacjach z dyplomem i nową wiedzą

21 sierpnia 30 uczestników II bezpłatnego wakacyjnego kursu języka polskiego w Winnicy zostało uhonorowanych dyplomami z okazji jego ukończenia.

Przez trzy tygodnie trzy grupy uczniów pod opieką Wiktorii Konowałowej oraz Inny Sandiuk mozolnie poznawały zawiłości polszczyzny. Teraz po ukończeniu kursu każdy z nich może bez problemu porozumieć się na ulicach polskich miast z ich mieszkańcami i przeczytać wiadomości na polskich portalach informacyjnych.

Taki właśnie cel stawialiśmy przed sobą, jako organizatorzy, zapraszając chętnych na ten bardzo krótki cykl zajęć. Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód ma duże doświadczenie w organizowaniu podobnych przedsięwzięć. Tym razem, pomagając im organizować dodatkowy kurs, w związku z tym, że na pierwszy przez ograniczoną ilość miejsc nie dostali się wszyscy chętni, staraliśmy się odsłonić troszeczkę naszym uczniom świat języka i kultury polskiej. Myślę, że część naszych podopiecznych będzie nadal kontynuowała tę naukę – skomentował wspólną polsko-ukraińską inicjatywę współorganizator kursu Jerzy Wójcicki.

Ciekawostką uroczystości stało się nagranie wideo, na którym prezes SIEW Krzysztof Kalita, przebywający obecnie w Kielcach, wita zebranych z okazji ukończenia zajęć i zaprasza na wyjazdową szkołę języka polskiego, którą jego organizacja przeprowadzi na Podolu i Żytomierszczyźnie, zaczynając od 7 września br.

Zajęcia odbywały się w gabinecie polonistyki w winnickiej Szkole „Aist”. Oprócz nauczania języka uczniowie poznali się nawzajem, wszystkie grupy szybko się zintegrowały. Nie zważając na zróżnicowany poziom wiedzy, część uczestników kursu chętnie zostawała na zajęciach u innych grup. Niektórzy przybyli na kurs z dosyć dobrą znajomością języka polskiego.

Wakacyjny kurs języka polskiego jest jednym z działań polsko – ukraińskiego Projektu „PL+UA=UE. Polsko – ukraińskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy” współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji Publicznej 2015”.

Partnerem medialnym I oraz II bezpłatnego wakacyjnego kursu języka polskiego, organizowanego przez SIEW, jest portal, gazeta oraz program telewizyjny „Słowo Polskie”.

Słowo Polskie, 22.08.15 r.

{morfeo 943}

{youtube}{/youtube}