Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Po Mateuszu Morawieckim w Kijowie Zbigniew Rau

Po Mateuszu Morawieckim w Kijowie Zbigniew Rau

Fot. polityka.pl

„Jestem w Kijowie, żeby zamanifestować jedność Polski z państwem ukraińskim w obliczu ryzyka i niebezpieczeństw, o których wszyscy wiemy” – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem.

Wtorkowe rozmowy dotyczyły bezpieczeństwa w regionie i zagrożenia ze strony Rosji. Morawiecki ma też spotkać się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. – Naszą dzisiejszą pozycję „nic o Ukrainie bez Ukrainy” zawdzięczamy w znaczącym stopniu naszym polskim przyjaciołom. Ważne znaczenie naszego partnerstwa potwierdza pomoc, którą Polska udziela Ukrainie. Ściśle współpracujemy w warunkach trwającej agresji rosyjskiej. Polska zdecydowanie popiera suwerenność Ukrainy – mówił szef ukraińskiego rządu Szmyhal.
Polski premier podczas pobytu na Ukrainie zaapelował do Niemiec. „Nord Stream 2 stanowi potężne zagrożenie. Apelujemy od Niemców, aby nie otwierali tego gazociągu, bo to zwiększa możliwości szantażu ze strony Rosji (…). Drodzy nasi partnerzy niemieccy, nie można jedną ręką podpisywać się pod deklaracją jedności z Ukrainą a drugą certyfikować Nord Stream 2” – oświadczył.

W dniach 10-11 lutego do Kijowa ma się udać minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

Słowo Polskie za: wprost, mw, 5 lutego 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code