Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Płastuni z Równego wezmą udział w ogólnopolskiej akcji „Płomień Braterstwa”

Płastuni z Równego wezmą udział w ogólnopolskiej akcji „Płomień Braterstwa”

14 sierpnia 2019 r. o godzinie 18:00 w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce harcerki i harcerze oraz inni działacze lokalnych społeczności zapalą znicze na grobach żołnierzy ukraińskich, którzy w 1920 r. razem z Wojskiem Polskim bronili kraju przed bolszewicką armią.

Przedstawiciele organizacji Programowych Ruch Odkrywców ZHP i Ukraińskiego Płastu w Polsce zaprosili do wzięcia udziału plastunów  z miasta Równe. Podczas pobytu w Lublinie przedstawiciele Płastu z Równego spotkają się przedstawicielami  Ukraińskiego Płastu w Polsce oraz harcerzami.

Odbędzie się wspólne złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobach żołnierzy armii URL pochowanych na cmentarzu lubelskim. Goście z Ukrainy wezmą także udział w wycieczce do Zamościa, gdzie 100 lat temu ukraińskie i polskie wojska pod dowództwem generała Marka Bezruczki obronili miasto przed barbarzyńcami ze wschodu.

Serdecznie podziękowania dla wszystkich, kto udzielił wsparcia dla organizacji wyjazdu młodzieży z Równego do Polski!

Sergij Porowczuk, 2 lipca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code