Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Piszemy listy do Świętego Mikołaja!

Piszemy listy do Świętego Mikołaja!

– Dobrze napisany list do Świętego Mikołaja znaczy więcej niż połowa sukcesu – pomyśleli sobie członkowie winnickiej Polskiej Sobotnio-Niedzielnej Szkoły im. Grocholskich i poświęcili jedno z zajęć z języka polskiego, które odbyło się na początku grudnia, na naukę pisania listu z życzeniami do ulubionego świętego wszystkich dzieci i dorosłych.

Inicjatorem pomysłu był Oleksander Jakowenczuk, który nie tylko zaprezentował „mundur” i atrybuty Świętego Mikołaja, lecz także zebrał podpisy pod stworzonymi listami wśród uczniów jeden ze starszych i młodszych grupy uczniów. Łącznie w zabawie wzięło udział 23 osoby.

Zachęceniem mikołajkowym był mały prezent – książeczki pt.: „Ciekawe historie”, „Idiomy”, „Historia i tradycja w Polsce”, „Jak uczyć się polskiego z przyjemnością” oraz inne. Razem z książeczkami uczniowie Szkoły im. Grocholskich otrzymały płyty ze słuchowiskami w języku polskim.

Podczas „mikołajkowej” lekcji każdy mógł przymierzyć czapkę i brodę, podobną do tej, którą nosi Święty Mikołaj. Anton Karpowicz nawet odczytał jeden z listów w przebraniu świętego. Pisanie listów do Mikołaja odbyło się w wesołej i rodzinnej atmosferze. Opiekę nad całym procesem objęła polonistka Irena Torbus.

Słowo Polskie, 06.12.15 r.