Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » PiS za sankcjami UE wobec osób, które odpowiadają za pobicie studentów na Majdanie

PiS za sankcjami UE wobec osób, które odpowiadają za pobicie studentów na Majdanie

Zdjęcie pobrano z wiadomosci.wp.pl Na wspólnej polsko-ukraińskiej konferencji z udziałem członków PiS, europarlamentarzystów oraz ukraińskiego opozycjonisty z „Batkiwszczyny” Igora Wasiunyka i przewodniczącego sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą Adama Lipińskiego mówiono o sankcjach Unii Europejskiej wobec osób, odpowiedzialnych za pobicie Ukraińców oraz Polaków przez oddział „Berkut” podczas pokojowych akcji protestu na kijowskim Majdanie.

– Aktualne ukraińskie władze nie rozumieją mowy dyplomacji, potrzebne są bardziej zdecydowane działania. Polska powinna pomóc wprowadzić sankcje wobec Janukowicza i jego otoczenia – powiedział w trakcie spotkania ukraiński parlamentarzysta Wasiunyk.

– Dołożymy starań, by ukraińskie sprawy nie były przedmiotem rozmów z Rosją, bowiem Ukraina nie jest pod rosyjskim protektoratem. Także będziemy bronili ukraińskiego systemu dostaw gazu. Z punktu widzenia bezpieczeństwa naszego państwa ta sprawa jest kluczową – dodał europarlamentarzysta Ryszard Czarniecki.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code