Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Pierwszy Przegląd Kolęd oraz Polska Wigilia w Winnicy

Pierwszy Przegląd Kolęd oraz Polska Wigilia w Winnicy

W dniu 14 grudnia 2019 r. zebrani w Filharmonii Winnickiej mogli posłuchać liczne kolędy w języku polskim, ale także i ukraińskim i innych językach w ramach Pierwszego Przeglądu Kolęd, zorganizowanego przez Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” i KG RP w Winnicy.

Festiwal kolęd rozpoczął się o godzinie 11. Zespoły oraz soliści z różnych regionów należących do Winnickiego Okręgu Konsularnego wykazali się wysokim poziomem artystycznym oraz bogatym repertuarem.

W popołudniowym spotkaniu pod nazwą „Polska Wigilia” udział wzięli m.in.  wice-marszałek Sejmu RP Małgorzata Gosiewska, senator Maria Koc, przewodniczący Winnickiej Administracji Obwodowej Władysław Skalski, biskup ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski i inni honorowi goście. Większość zebranych na sali stanowili członkowie i prezesi polskich organizacji społecznych oraz duchowieństwo rzymskokatolickie.

Na scenie przed publicznością wystąpili chóry z Żytomierza, Kielc, Winnicy, Kamieńca Podolskiego oraz seminarzyści Seminarium „Redemptoris Mater”. W różnych stylach i aranżacjach zabrzmiały znane polskie kolędy, m.in. „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Oj, Maluśki, maluśki” i wiele innych. Ciekawostką stało się wykonanie na scenie dwóch kolęd przez cały zespół pracowników polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy na czele z konsulem generalny RP w Winnicy.

Po uczcie duchowej na gości czekał jarmark bożonarodzeniowy oraz poczęstunek, składający się z tradycyjnych polskich dań wigilijnych.

Organizatorem Polskiej Wigilii jest KG RP w Winnicy w partnerstwie z CRiP „Polonia” oraz samorządem Miasta Kielce.

Redakcja, 15 grudnia 2019 r.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code