Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Pierwsze autokary z ukraińskimi pielgrzymami przekroczyły polską granicę

Pierwsze autokary z ukraińskimi pielgrzymami przekroczyły polską granicę

W dniach 27-31 lipca w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. 20 lipca Ukraińska Straż Graniczna na przejściu Szegini (obw. lwowski) w maksymalnie uproszczony sposób odprawili pierwsze dwa autokary z ukraińskimi pątnikami oraz 10 organizowanych grup pieszych (razem ponad 500 osób), którzy przekraczali granicę na własnych nogach.

W tym samym dniu na przejściu „Krakowiec” odprawiono autokary z prawie 400 osobami oraz kolejne cztery autokary w „Rawie Ruskiej”. Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy kierują się do Krakowa, mogą korzystać z oddzielnych pasów na granicy zarówno z ukraińskiej, jak i polskiej strony. Oprócz tego dla rozpoznawania pielgrzymów środki transportu są markowane odpowiednimi symbolami.

A w celu szybkiej odprawy pątników przedstawiciele ukraińskiej i polskiej Służb Celnych i Straży Granicznej przeprowadzili szereg przedsięwzięć, skierowanych na koordynację działań w okresie ŚDM.

Igor Gałuszczak, Lwów, 21.07.16 r.