Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Pierwsza oficjalna wycieczka po winnickim klasztorze kapucynów z Oleksandrem Fedoryszynem

Pierwsza oficjalna wycieczka po winnickim klasztorze kapucynów z Oleksandrem Fedoryszynem

Przed wycieczką po kapucyńskim zabytku. Na pierwszym planie Oleksander Fedoryszen.24 września odbyła się pierwsza inauguracyjna wycieczka po wszystkich pięciu kondygnacjach 270-letniego kościoła kapucynów, którą poprowadził najbardziej znany i rozpoznawany winnicki historyk, przewodnik turystyczny oraz prezes Winnickiego Towarzystwa Historycznego Oleksander Fedoryszen.

Do udziału w sobotniej wycieczce zaproszono miejscowych krajoznawców, działa i historyków w celu przeanalizowania i usprawnienia szlaku turystycznego, włączającego chóry, oratorium, strych z 300-letnim sklepieniem i budzące największy zachwyt – podziemia, połączone z systemem podziemnych winnickich kanałów, prowadzących do rzeki Bug i dwóch innych pokatolickich klasztorów.

Przebieg wycieczki obserwował gwardian winnickiego klasztoru kapucynów o. Konstanty Morozow, który dawał cenne wskazówki i uzupełniał obszerne wykłady Fedoryszena.

Pierwsza wycieczka po jednym z najstarszych zabytków Winnicy doby I Rzeczypospolitej trwała przez dwie godziny.

Na zasadach komercyjnych (za dobrowolne datki) wycieczka „kapucyńskim szlakiem” startuje 1 października.

Słowo Polskie, 25.09.16 r.