Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Pierwsza lekcja w nowym roku szkolnym w sobotnio-niedzelnej szkółce języka polskiego w d. Płoskirowie

Pierwsza lekcja w nowym roku szkolnym w sobotnio-niedzelnej szkółce języka polskiego w d. Płoskirowie

W Chmielnickiej Bibliotece Obwodowej od trzech lat działa sobotnio-niedzielna szkoła języka polskiego.

Na jej otwarcie w roku 2018 zawitali członkowie stowarzyszeń polonijnych, nauczyciele języka polskiego oraz młodzież szkolna.

Prezes oddziału Związku Polaków Ukrainy w obwodzie chmielnickim Franciszek Miciński powitał obecnych w nowym  roku szkolnym  oraz opowiedział o wybitnych Polakach Podola, polskich zabytkach w regionie oraz obyczajach.
Nauczycielka Natalia Mazurec mówiła o programie nauczania, w ramach którego będzie odbywała się nauka. Pracownicy biblioteki opowiedzieli o swoich planach przygotowania wystawy literatury polskiej w sali czytelnika.
Jak  zawsze podczas podobnych imprez zabrzmiała polska muzyka klasyczna i ludowa. Eugenia Bogdan oraz Jerzy Portnoj wspomnieli o obchodach w przyszłym roku 200-lecia urodzin polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki.

Franciszek Miciński, 19.09.18 r.

lp

1 Comment

  1. A czemu to nie ma być polskiej szkoły, normalnej takiej jak w Gródku (Podolskim) tam gdzie jedno z największych skupisk Polaków na Podolu? Czyli w d. Płoskirowie nad rzeczką Płoska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code