Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Pierwsza Komunia w nowym kościele na winnickiej Wiszence

Pierwsza Komunia w nowym kościele na winnickiej Wiszence

Dwie piękne uroczystości zbiegły się 31 maja w czasie, w winnickiej parafii pw. Ducha Świętego (na osiedlu Wiszenka). Pięcioro dzieci przystąpiło do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej podczas pierwszej Mszy w pachnącym świeżą farbą nowym kościele, który ku uciesze wiernych wreszcie zamienił duszną latem i zimną w zimę metalową kapliczkę.

Nowa katolicka świątynia, która składa się z dwóch kondygnacji, na których mieszczą się dolny i górny kościół, czekała na uroczyste otwarcie przez wiele lat. Proboszcz parafii MB Anielskiej ks. Sergiusz Tobert nazwał „cudem” to, że wreszcie dzięki dobroczyńcom i wytrwałej pracy udało się realizować rzecz wręcz niemożliwą i ostatecznie przenieść się bez potrzeby ponownego wnoszenia ławek z kapliczki do dolnego kościoła.

W niedzielnej Mszy udział wzięło zaskakująco dużo osób. Nie zważając, że rozmiar nowej świątyni prawie dwukrotnie przewyższa poprzednią, dużo ludzi stało w przejściach i z tyłu za ławkami. Nowy kościół jest wykonany w kształcie krzyża i mieści chrzcielnicę, mogącą pomieścić dorosłego człowieka. Przy budowie wykorzystano nowoczesne materiały, zamontowano system ogrzewania podłogi, który pozwoli bez kaloryferów ogrzewać do komfortowego poziomu temperatury całe pomieszczenie.

Największą frajdę miały dzieci, które do końca życia zapamiętają swoją Pierwszą Komunię, do której przystąpiły 1 czerwca w parafii Św. Ducha. Razem z piątką „nowicjuszy” na ławkach w białych ubraniach zasiadły także dzieci, które ubiegłego roku poszły do Pierwszej Komunii. One bardzo aktywnie brały udział w Liturgii, śpiewały psalmy i czytały Modlitwę Wiernych.

Słowo Polskie, 01.06.15 r., KZ

{morfeo 863}

{youtube}{/youtube}