Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda z honorową misją w Kamieńcu Podolskim

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda z honorową misją w Kamieńcu Podolskim

W ostatnich dniach kwietnia pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Kamieniec Podolski.

Pani prezydentowa przekazała pomoc humanitarną zorganizowaną przez Kancelarię Prezydenta RP. Spotkała się także z uchodźcami oraz liderami lokalnego środowiska polskiego.

Pierwsza dama miała okazję porozmawiać z paulinem o. Tomaszewskim i innymi paulinami i osobiście podziękować im za prowadzone przez nich działania humanitarne.

Wsparcie z Polski, jak zapewniła dotyczy zarówno mieszkańców Ukrainy, którzy zdecydowali się zostać w kraju, jak i uchodźców przebywających na terenie Polski.

Dodała, że długo rozmawiała ze swym mężem o tej sytuacji i zastanawiała się, też   jak bym się zachowała, gdyby znalazła się na miejscu tych kobiet. – W pierwszym odruchu powiedziałam, że zostałabym z mężem. A mój mąż wtedy powiedział, że kobieta nigdy nie zrozumie mężczyzny w tej sytuacji, ponieważ dla mężczyzny najważniejsze jest, żeby jego rodzina była bezpieczna. Jeśli on z otwartym umysłem chce bronić swojej ojczyzny, to przede wszystkim musi wiedzieć, że jego rodzina jest bezpieczna – powiedziała.

W trakcie wizyty Pierwsza Dama i minister Adam Kwiatkowski odwiedzili Katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieńcu Podolskim oraz Kościół pw. św. Mikołaja, gdzie modlili się o pokój dla Ukrainy. W wizycie w Ukrainie towarzyszył Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej w MSZ, Maciej Karasiński.

Słowo Polskie za: pap, 2 maja 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code