Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Pielgrzymka dziennikarzy katolickich do Berdyczowa

Pielgrzymka dziennikarzy katolickich do Berdyczowa

4 czerwca w Narodowym Sanktuarium Maryjnym w Berdyczowie odbyła się finałowa część II pielgrzymki dziennikarzy katolickich. Tegorocznym hasłem było „Komunikacja i miłosierdzie”.

Pielgrzymka zebrała dziennikarzy z katolickich, świeckich i polonijnych redakcji na Ukrainie. Pielgrzymi przybyli z Kijowa, Żytomierza, Olewska, Bracławia, Lwowa, Winnicy i Ostroga.

Zebranych na spotkaniu w Sanktuarium przywitał administrator diecezjalny bp Witalij Skomarowski. Dyrektor Katolickiego Centrum Medialnego Diego Sajes Martin zaprezentował tekst Papieża Franciszka pt. „Komunikacja i Miłosierdzie”, w którym Ojciec święty napisał, że: „Poczta elektroniczna, „SMS, sieci społecznościowe oraz czaty mogą także być formami wartościowej komunikacji”.

Później odbyła się Msza święta, celebrowana przez biskupa Skomarowskiego w koncelebransie dyrektora KMC oraz redaktorów mediów katolickich o. Oleksandra Kusego, o. Mykoły Myszowskiego oraz ks. Witolda Józefa Kowaliwa z Ostroga. W kazaniu biskup Witalij podkreślił, że: „Zawód dziennikarza może wydawać się romantyczny, ale to naprawdę ciężka praca… A pierwszym komunikatorem dla nas jest Matka Święta”.

Po Mszy zebrani na spotkaniu dziennikarze uczestniczyli w Agapie, gdzie dzielili się chlebem i radością w nieformalnej atmosferze.

Finałowym przedsięwzięciem w ramach pielgrzymki dziennikarzy katolickich była konferencja, podczas której rozmawiano na temat współpracy katolickich i innych mediów. Dziennikarze dzielili się swoim doświadczeniem i osiągnięciami.

Każdego roku 4 czerwca Kościół katolicki obchodzi uroczystość Niepokalanego Serca Maryi Panny.

Leon Mały, zdjęcia Mirosława Rudnicka, 10.06.16 r.

{morfeo 1201}

{youtube}{/youtube}