Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Pielgrzymi z Kamieńca i Tomaszpola coraz bliżej Latyczowa

Pielgrzymi z Kamieńca i Tomaszpola coraz bliżej Latyczowa

Źródło - www.credo-ua.orgKatolicy z parafii Kamieńca Podolskiego, Tomaszpola i okolicznych miejscowości wyruszyli w kilkudniową pielgrzymkę do Latyczowskiego Sanktuarium Maryjnego.

22. Kamieniec Podolska pielgrzymka rozpoczęła się w katedrze Św. Piotra i Pawła z porannej Mszy świętej z udziałem biskupa ordynariusza Leona Dubrawskiego. Temat tegorocznej pieszej wędrówki są Tajemnice Różańca Świętego.

Oprócz młodzieży i osób w średnim i starszym wieku w pielgrzymce bierze udział dużo dzieci.  Najmłodszy uczestnik ma zaledwie 7 miesięcy. Oprócz niego sześcioro innych mam prowadzi przed sobą wózki z maleństwem. Wśród pątników znajduje się rodzina, która ma czternaścioro dzieci, osiem z których też jest w drodze do Latyczowa.

Część trasy do stóp Matki Boskiej Latyczowskiej razem z wiernymi pokonał biskup pomocniczy diecezji kamieniecko-podolskiej Radosław Zmitrowicz. JE wygłosił konferencję na temat: „Wiara – fundamentem dla osób konsekrowanych”. Po drodze także opowiadano o różnych zakonach katolickich i ich założycielach – Św. Ignacym Loyole, Św. Teresie Awilskiej. Oddzielny dzień poświęcoono życiu i działalności biskupa Jana Olszańskiego.

3 lipca pątnicy pokonali większą część odległości do Latyczowa. Codziennie pokonują odległość od 25 do 40 kilometrów. Zakończy się pielgrzymka z Kamieńca Podolskiego i Tomaszpola do Latyczowa 6 lipca uroczystą wieczorną Mszą świętą z okazji odpustu i procesją Eucharystyczną ulicami miasta.

Słowo Polskie, na podstawie informacji credo-ua.org, 03.07.15 r.