Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Parafianie na sportowo

Parafianie na sportowo

14 listopada w Berdyczowie odbył się Puchar pamięci o. Olega Kondratiuka OCD z futsalu wśród drużyn parafialnych.

Po tym, jak karmelitanin Oleg Kondratiuk odszedł do domu Ojca, zdecydowano by przeprowadzić turniej z futsalu bowiem właśnie ojciec Oleg Kondratiuk założył drużyny piłkarską „Karmel”, która funkcjonuje przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie.

Na zaproszenie organizatorów turnieju (karmelitów bosych i piłkarskiego klubu „Karmel”) do Berdyczowa przybyło pięć drużyn sportowych: z Kijowa („Redżyna”), Kamieńca Podolskiego („Katedra”), Chmielnika („Syjon”), Żytomierza („Alfa”) i Szarogrodu („Rozkisz”), żeby razem z klubem piłkarskim „Karmel” powalczyć o puchar.

Przed początkiem turnieju odbyła się Msza Święta, celebrowana przez Krzysztofa Urbańskiego OCD, odpowiedzialnego za KP „Karmel” w asyście proboszcza Berdyczowskiej parafii o. Rafała Myszkowskiego OCD oraz księży, którzy przybyli ze swoimi piłkarskimi drużynami do Berdyczowa – ojca Mykoły Łuczyńskiego z Chmielnika, Aleksandra Burmistrowowa z Kamieńca Podolskiego i diakona, brat Krystyna Krywakowskiego z Szargorodа. Po zakończeniu Mszy odbyło się losowanie drużyn, po czym wszyscy piłkarze pomodlili się przy grobie o. Olega Kondratiuka.

Karmelitanina Kondratiuka znano na Ukrainie, jako dobrego rekolekcjonistę i kaznodzieja. Również ojciec Oleg zajmował się powołaniami wśród młodzieży i dużo tej młodzieży poświęcał. Właśnie opowieści o piłce nożnej od parafian i młodzieży i zainteresowały ojca Olega tym rodzajem sportu. Oprócz KP „Karmel”, o. Oleg również założył KP „Redżyna” w Kijowie.

Mecze turnieju odbywały się w berdyczowskim Pałacu Sportu. Według regulaminu piłkarskie drużyny podzielono na dwie grupy po trzy drużyny. W rywalizacji o wejście do finału w grupie „А” starli się gospodarze z KP „Karmel”, „Alfy” z Żytomierza i „Katedra” z Kamieńca Podolskiego. Zaś w grupie «B» — „Rozkisz” z Szargoroda, „Syjon” z Chmielnika i „Redżyna” z Kijowa.

W pierwszym meczu turnieju z wynikiem 1-1 remisowały „Katedra” i „Alfa”. W następnym meczu „Redżyna” ustąpiła „Syjonowi” z rachunkiem 1-2. Przekonująco z rachunkiem 10-3 w swojej pierwszej grze na turnieju KP „Karmel” pokonał „Katedrę”. W następnym meczu turnieju „Redżyna” ustąpiła „Rozkoszy” z rachunkiem 3-6. A KP „Karmel” w swoim drugim meczu na turnieju zwyciężył „Alfę” z rachunkiem 6-2. Mecz między drużynami „Syjon” i „Rozkisz” kończył mecze grupowego turnieju. Z rachunkiem 4-3 zwycięstwo w nim zdobyła drużyna „Syjon”.

W finałowym meczu spotkali się gospodarze turnieju – KP „Karmel” i „Syjon” z Chmielnika. Zwycięstwo w spotkaniu zdobyli piłkarze „Karmelu” z rachunkiem 7-2. Zwycięzcami Pucharu pamięci ojca Olega Kondratiuka w składzie KP „Karmel” zostały: Dmytro Ulczenko, Witalij Szczepaniwski, Aleksandr Szczepaniwsk (kapitan drużyny), Roman Wakaluk, Dmytro Podgorczuk, Jurij Skomarowski, Leonid Zabłocki, Oleg Podilnyk, Walerij Iwankewycz, Wadim Balchmej, Zachar Onyszczuk oraz Eugeniusz Litwiński.

Po zakończeniu finałowego meczu odbyła się ceremonia odznaczenia zwycięskiej drużyny. Nagrody sportowcom wręczyli: mama o. Olega Kondratiuka – pani Nina, ksiądz Rafał Myszkowski OCD, proboszcz berdyczowskiego Sanktuarium, ksiądz Krzysztof Urbański OCD, odpowiedzialny za KP „Karmel” i kolega z klasy ojca Olega Kondratiuka, deputowany do Berdyczowskiej miejskiej rady Włodzimierz Lewandowski.

Maksym Żeleznecki, Anna Denysiewicz, zdjęcia Oksana Szczucka i Jurij Melnyk, na podstawie informacji credo-ua.org, 20.11.15 r.