Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Papież Franciszek poprosił o hojny wkład na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy

Papież Franciszek poprosił o hojny wkład na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy

Źródło: wiadomosci.onet.pl24 kwietnia w kościołach w całej Europie zostanie przeprowadzona zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Z taką inicjatywą wystąpił papież Franciszek, który zapewnił o solidarności z mieszkańcami regionów objętych wojną.

– Oprócz towarzyszenia im moją stałą myślą i modlitwą, postanowiłem ogłosić pomoc humanitarną na ich rzecz. W tym celu we wszystkich kościołach katolickich Europy będzie miała miejsce specjalna zbiórka pieniędzy w niedzielę 24 kwietnia – powiedział Ojciec Święty przed modlitwą Regina Coeli.

Papież oświadczył, że w Niedzielę Miłosierdzia Bożego szczególnie ciepło myśli o narodach, które są najbardziej spragnione pojednania i pokoju.

– W tym dniu, stanowiącym jakby centrum Roku Świętego Miłosierdzia, moje myśli biegną do wszystkich ludzi, którzy są najbardziej spragnieni pojednania i pokoju. Tu, w Europie, myślę w szczególności o dramacie osób cierpiących z powodu przemocy na Ukrainie: o ludziach pozostających na terenach wstrząsanych walkami, które spowodowały już kilka tysięcy zgonów oraz o tych – ponad milionie – którzy zostali zmuszeni do opuszczenia tych ziem przez nadal trwającą poważną sytuację. Dotyka ona zwłaszcza osoby starsze i dzieci. Oprócz towarzyszenia im moją stałą myślą i modlitwą, postanowiłem ogłosić pomoc humanitarną na ich rzecz. W tym celu we wszystkich kościołach katolickich Europy będzie miała miejsce specjalna zbiórka pieniędzy w niedzielę 24 kwietnia. Zachęcam wiernych do włączenia się w tę inicjatywę poprzez hojny wkład. Ten akt miłosierdzia ma nie tylko ulżyć cierpieniom materialnym, ale pragnie także wyrazić bliskość i solidarność moją osobistą i całego Kościoła wobec Ukrainy. Gorąco pragnę, aby gest ten dopomógł w krzewieniu bezzwłocznego pokoju oraz poszanowaniu prawa na tej tak bardzo doświadczanej ziemi – mówił Ojciec Święty.

Słowo Polskie, 04.04.16 r.