Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Październikowa audycja programu telewizyjnego „Słowo Polskie”

Październikowa audycja programu telewizyjnego „Słowo Polskie”

W winnickiej i chmielnickiej telewizjach w niedzielę 16 października wyemitowano kolejny odcinek programu telewizyjnego „Słowo Polskie”.

Wizyta delegacji z Kancelarii Prezydenta w Winnicy i Żytomierzu, obchody 270. rocznicy przybycia Braci Kapucynów do stolicy Podola, podpisanie przez burmistrza Sławuty umowy partnerskiej z polskim Lubartowem, wyjazd winnickich historyków i działaczy społecznych na mogiłę Tomasza Padury w Machnówce, relacja ze wspaniałych warsztatów integracyjnych dla uczniów, nauczycieli i rodziców z języka polskiego, organizowanych przez Fundację Wolność i Demokracja oraz reportaż z Dożynek w Jakuszyńcach – w krótkim 13-minutowym programie, emitowanym w Winnickiej i Chmielnickiej Telewizjach udało się zmieścić najciekawsze wydarzenia z życia Polaków na Podolu.

Program telewizyjny „Słowo Polskie – Winnica”, wspierany przez Fundację „Wolność i Demokracja” w ramach opieki Senatu RP nad rodakami za granicą, jest przygotowywany przez zespół redakcyjny „Słowa Polskiego” przy współpracy z lokalnymi stacjami telewizyjnymi i stowarzyszonymi mediami polonijnymi. Program prowadzi Inna Sandiuk.

Czas emisji „Słowa Polskiego” w obwodzie chmielnickim:

Każda trzecia niedziela miesiąca – o 19:16 (telewizja „33 kanał”),
Następny wtorek – 13:30 i piątek 20:40.

W obwodzie winnickim (Winnicka Telewizja Obwodowa):

Każda trzecia niedziela miesiąca – o 19:30,
Następny poniedziałek i środa o 10:30.

Program telewizyjny jest całkowicie polskojęzyczny z ukraińskimi napisami.

Słowo Polskie, 18.10.16 r.

 

{youtube}l1ybvfwl8Gk{/youtube}