Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Paczki w ramach akcji bożonarodzeniowej, organizowanej przez senatora Gogacza, trafiły do wielodzietnych rodzin w Winnicy

Paczki w ramach akcji bożonarodzeniowej, organizowanej przez senatora Gogacza, trafiły do wielodzietnych rodzin w Winnicy

Aleksy Abaszkin, prapradziadek Aleksander Makowski którego został zamordowany przez NKWD w 1938 r. za polskie pochodzenieRodziny Samojluków i Hnatyszynych, każda z których wychowuje po 11 dzieci, oraz inne wielodzietne rodziny polskiego pochodzenia, zrzeszeni w WSP „Kresowiacy”, otrzymali pod koniec stycznia paczki z prezentami w ramach 17. akcji „Polacy-Rodakom”.

Do zbierania żywności, artykułów piśmienniczych, zabawek i innych rzeczy, w celu wsparcia rodaków na Wschodzie po raz kolejny zaangażował się senator RP Stanisław Gogacz, Fundacja PZU, Konsulat Generalny RP w Winnicy oraz szerokie grono samorządów lokalnych na terenie Lubelszczyzny.

Senator osobiście przekazywał paczki w Nietyszynie (także dla organizacji polskiej w Sławucie), Połonnem, Szepetówce, Latyczowie, Barze, Nowej Uszycy, Kamieńcu-Podolskim, Czerniowcach, Storożyńcu, Starej Hucie, Dolnych Piotrowcach. Pomoc trafiła także do Berdyczowa, Choroszewa, Olewska, Nowogradu Wołyńskiego, Korostenia, Korostyszewa, Żytomierza, Winnicy.

Łącznie ponad tysiąc polskich rodzin na Ukrainie skorzystało z pomocy rodaków na Wschodzie w ramach 17. akcji „Polacy-Rodakom”. Serdeczne Bóg zapłać dobroczyńcom!

Słowo Polskie, 03.02.17 r.