Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Owocne nauczanie języka polskiego

Owocne nauczanie języka polskiego

Chmielnicki Instytut Obwodowy Podyplomowej Oświaty wspólnie z Katedrą Slawistyki Chmielnickiego Uniwersytetu i Chmielnickim Oddziałem Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie pod patronatem Konsulatu Generalnego w Winnicy w dniu 25 października zorganizowali Nauczycielskie Seminarium Naukowo-Metodyczne z okazji Dnia Nauczyciela dla nauczycieli języka polskiego z obwodu chmielnickiego i czerniowieckiego.

Powitanie dla nauczycieli wygłosił  Konsul Konsulatu Generalnego w Winnicy Pan Przemysław Szymański,  który wspomniał o potrzebie składania projektów na dofinansowanie placówek edukacyjnych, o prawidłowej formie zamawiania podręczników.

Nauczyciele wysłuchali referatów o wychowaniu patriotycznym i religijnym w środowisku wielonarodowym i wyznaniowym oraz o społecznej i edukacyjnej roli Olimpiady Literatury i Języka polskiego wygłoszonych przez dr Irenę Saszko i p. Julię Sierkową. Później nauczyciele uczestniczyli w warsztatach metodycznych, zorganizowanych przez metodyków p. Ewę Płocką,  p .Ilonę Lasotę, p. Wojciecha Kubickiego z Metodycznego Centrum w Drohobyczu.

Słowo Polskie na podstawie tekstu Julii Sierkowej, 04.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code