Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Oświatowcy z dawnego Płoskirowa odwiedzili Polskę

Oświatowcy z dawnego Płoskirowa odwiedzili Polskę

Współpraca gospodarcza i kulturalna gminy Choceń z miastem Chmielnicki rozwija się w szybkim tempie.

W lutym 2017 w tej polskiej gminie przebywała delegacja nauczycieli z Ukrainy. Podczas pierwszego dnia przywitano gości w Choceńskim Centrum Kultury – Bibliotece chlebem i solą. Na scenie przepięknie zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach. Doskonałe programy artystyczne przygotowały Zespoły – Pieśni i tańca „Ziemia Kujawska” oraz Śmiłowiónki.

Podczas wizyty delegacji z Ukrainy odbyły się również spotkania z miejscowymi przedsiębiorcami. Delegacja gościła także u prezydenta Włocławka – Marka Wojtkowskiego. Podczas spotkań z przedsiębiorcami prowadzono rozmowy w zakresie współpracy gospodarczej – przyjazdu mieszkańców Ukrainy do pracy na terenie gminy Choceń.

Goście odwiedzili m.in. firmę „Sadco”, firmę „Tolek” oraz „CK Frost Sp. z o.o.”. Grupa producencka SADCO,  skupia producentów owoców głównie z Kujaw, ma blisko 20-letnie doświadczenie we współpracy z wiodącymi sieciami hipermarketów w Polsce, w tym z Carrefour, E.Leclerc, Makro Cash & Carry, Real i Polo Market oraz z dystrybutorami owoców w krajach Unii Europejskiej i właśnie na Ukrainie. Firma „Tolek” od ponad 15 lat zajmuje się produkcją trójkołowych rowerów z certyfikatem medycznym, dla celów  rehabilitacyjnych. CK Frost Sp. z o.o. funkcjonuje w branży mrożonych owoców i warzyw.

Wizyta gości z Podola w województwie kujawsko-pomorskim trwała do 16 lutego

Sergiusz Tolstichin, 22.02.17 r.