Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Otwarte niebo między Lwowem a wszystkimi krajami UE

Otwarte niebo między Lwowem a wszystkimi krajami UE

Źródło - ucfamilymagazine.comWładze miasta Lwowa w porozumieniu z ministerstwem infrastruktury w trybie jednostronnym wprowadzają regułę „otwartego nieba” – możliwości wykonywania lotów bez żadnych ograniczeń dla wszystkich europejskich firm lotniczych dla lotniska „Lwów”.

Zaczynając od czwartku 2 kwietnia Derżawiasłużba (agencja państwowa z kontroli ruchu lotniczego) rozsyła listy do państw europejskich, WNP oraz Kaukazu w celu informowania o uruchomieniu na terenie Portu Lotniczego „Lwów” eksperymentu z zastosowaniem tzw. reguły „Otwartego nieba”.

– Każdy przewoźnik, który od swojej inspekcji lotniczej otrzyma pozwolenie na loty do Lwowa, będzie mógł latać z lwowskiego lotniska – komentuje rewolucyjną decyzję Derżawiasłużby minister infrastruktury Andrij Pywowarski.

Lotnisko Lwów już ma połączenia z 6 państwami i 8 miastami – z Austrią, Włochami, Niemcami, Turcją, Polską oraz Rosją.

Po podpisaniu krajowej umowy o otwartym niebie pomiędzy Ukrainą a UE wszystkie ograniczenia na rynku połączeń lotniczych co do miejsc lądowania oraz ilości rejsów – jak dla ukraińskich przewoźników tak i dla unijnych.

Słowo Polskie, 02.04.15 r.