Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Otwarcie wystawy zdjęć „Od Solidarności do Okrągłego Stołu” w Winnicy

Otwarcie wystawy zdjęć „Od Solidarności do Okrągłego Stołu” w Winnicy

Konsulat Generalny RP w Winnicy zaprasza wszystkich zainteresowanych na wystawę fotograficzną „Od Solidarności do Okrągłego Stołu”, która faktycznie jest reporterskim sprawozdaniem bezpośredniego uczestnika tych wydarzeń Erazma Ciołki.

Na zdjęciach, które będą eksponowane w dniach 4-18 czerwca 2014 roku w winnickiej Obwodowej Biblioteki im. Timiriaziewa, można będzie poznać historię Ruchu „Solidarność” – od pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka Jana Pawła II do Polski, poprzez powstanie  w Gdańsku i próbę stłumienia go przez ówczesne polskie władze – do Okrągłego Stołu, rokowań pomiędzy komunistami a demokratyczną opozycją.

Wskutek przeprowadzonych obrad 4 czerwca 1989 roku w Polsce odbyły się pierwsze częściowo demokratyczne wybory parlamentarne. W 2014 roku świętowana jest 25 rocznica tych wydarzeń, które doprowadziły w końcowym skutku do powalenia Muru Berlińskiego oraz zwolnienia się państw Centralnej i Wschodniej Europy spod wpływu ZSRR.

Otwarcie wystawy odbędzie się 4 czerwca o godzinie 15.00 w winnickiej Obwodowej Bibliotece im. Timiriaziewa (ul. Soborna 73).

Organizatorzy – Konsulat Generalny RP w Winnicy oraz winnicka Obwodowa Biblioteka im. Timiriaziewa.

 

Zaproszenie (w języku ukraińskim)

Komunikat dla prasy (w języku ukraińskim)

 

Na podstawie informacji KG RP w Winnicy, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code