Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Otwarcie w Chmielnickim ulicy Kaczyńskiego

Otwarcie w Chmielnickim ulicy Kaczyńskiego

8 maja na osiedlu Greczany (m. Chmielnicki) odbyło się uroczyste otwarcie ulicy Lecha Kaczyńskiego oraz poświęcenie tablicy pamiątkowej w miejscowym kościele, zadedykowanej byłemu prezydentowi RP, który zginął w tragicznych okolicznościach.

Uroczystości odbyły się w ramach Międzynarodowych Dni Polonii Winnica-Berdyczów z udziałem polskiej delegacji, korpusu dyplomatycznego KG RP w Winnicy, miejscowych władz, podolskich harcerzy oraz Polonii obwodu Chmielnickiego.

Na ceremonii otwarcia wystąpili ze słowem powitalnym burmistrz miasta Chmielnicki – Sergiusz Mielnik, senator RP Jarosław Stawiarski oraz konsul generalny polskiej placówki dyplomatycznej w Winnicy Krzysztof Świderek.

Mszę w kościele celebrował biskup Leon Dubrawski ze śpiewem chóru diecezjalnego z Zamościa i municypalnego z Chmielnickiego.

Po złożeniu kwiatów przez miejscowych działaczy polonijnych, uroczystości przeniosły się do Obwodowego Centrum Kultury i Sztuki, gdzie odbył się koncert warszawskiego zespołu Bene i artystów z chmielnickiego Związku Polaków Ukrainy, po którym miejscowa Polonia miała możliwość omówić swoje problemy z gośćmi z Polski i konsulami RP z Winnicy w pomieszczeniu Obwodowej Administracji.

 

Inne zdjęcia z uroczystości

{morfeo 50}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code