Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Orszak Trzech Króli ponownie wkroczył na ulice d. Płoskirowa

Orszak Trzech Króli ponownie wkroczył na ulice d. Płoskirowa

7 stycznia mieszkańcy miasta Chmielnicki wzięli udział w tradycyjnym corocznym Orszaku Trzech Króli. Warto zauważyć, iż procesja ta staje się z roku na rok coraz popularniejsza i liczniejsza. W roku 2016 wzięło w niej udział blisko tysiąca parafian kościołów rzymskiego i greckiego obrządków oraz liczni goście.

Swoją obecnością procesję zaszczycił biskup ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski, który kroczył razem z wiernymi w asyście miejscowego duchowieństwa.

Orszak ruszył ulicami miasta od Cerkwi Przenajświętszej Bogurodzicy do kościoła Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas procesji wierni śpiewali kolędy oraz dołączali się do jasełkowego przedstawienia.

Orszak Trzech Króli, jest to procesja z elementami Jasełek, wystawiana w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek. Przeważnie odbywa się z inicjatywy lokalnej wspólnoty katolickiej oraz duchowieństwa. Rodziny, szkoły, nauczyciele, kółka różańcowe, młodzież, uczęszczająca na katechezę, młodzi i starsi parafianie — uczestnikami Orszaku są zwykli ludzie, tworzący to niezwykłe widowisko z głębokim przesłaniem o szacunku włodarzy świata do Małego Dzieciątka Jezus.

Sergiusz Tolstichin. 08.01.16 r.


{morfeo 1093}

{youtube}{/youtube}