Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Opłatkowe spotkanie Młodzieży Franciszkańskiej w Żytomierzu

Opłatkowe spotkanie Młodzieży Franciszkańskiej w Żytomierzu

Trudno określić duchowość każdej osoby,  kościoła. Duchowość jest sposobem życia. Rozróżnia się ponad 10 głównych kierunków duchowości chrześcijańskiej. Franciszkanie mają  swoje dobre tradycję.

Mówią, że to właśnie św. Franciszek zrobił pierwszą improwizowaną stajenkę, która była „Biblią Ubogich”. Kościół jednoczy wiele charyzm w służbie Bogu i ludziom.

Na spotkanie do Żytomierza przybyli młodzi chłopcy i dziewczęta z różnych zakątków Ukrainy, gdzie pracują Bracia Mniejsi Franciszkanie. W imieniu gospodarzy  gości powitał ks. Jan Gergusz.

Przedstawił Prowincjalnego asystenta Młodzieży Franciszkańskiej ks. Cyryla Topolewskiego oraz br. Bonawenture.

W kazaniu ks. Cyryl podkreślił znaczenie Pokoju w życiu wspólnoty. Dał rady dla jej rozwoju. W modlitwie wiernych pomodlono się się o żołnierzy w ATO oraz pokój na Ukrainie.

Po mszy wszyscy razem śpiewali kolędy przy Nowonarodzonym oraz obejrzeli miniprzedstawienie „Dzieciątko Jezus w Żłobie łączy rodziny”. W domu kobieta w ciąży oraz małe dziecko czekają na Ojca  z ATO. Ojciec  w ziemiance modli się za rodzinę.

Później było dzielenie opłatkiem oraz agapa. Spotkanie w Żytomierzu przebiegało w świątecznym nastroju. Dużo radości, hałasu, żartów i gościnności. Podziękowania dla Braci Mniejszych Franciszkanów za zaproszenie na spólny opłatek.

W kościele katolickim za tradycją możemy kolędować do 2 lutego.

Leon Mały, 16.01.17 r.