Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Żona Sikorskiego pisze książkę o Wielkim Głodzie

Żona Sikorskiego pisze książkę o Wielkim Głodzie

Źródło - unian.uaByły minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski oznajmił, że jego żona Anne Applebaum kończy pracę nad książką o Wielkim Głodzie na Ukrainie, opartą na materiałach z sowieckich archiwów NKWD.

O tym Sikorski opowiedział podczas konferencji w Kijowie. Były minister uważa, że owa książka będzie pierwszą lekturą, napisaną na zachodzie o makabrycznym eksperymencie, przeprowadzonym przez władze ZSRS w latach 1932-33. Były minister podkreślił, że Wielki Głód na Ukrainie był ludobójstwem, sztucznym zagłodzeniem milionów niewinnych ludzi.

Anne Elżbieta Applebaum jest znaną amerykańską i polską dziennikarką, laureatką Nagrody Pulitzera, autorką wielkiej ilości prac na temat komunizmu i rozwoju społeczeństwa w Centralnej i Wschodniej Europie. Pracowała jako redaktorka czasopisma „The Economist” oraz jest publicystką ‘The Washington Post’.

Radosław Sikorski na zaproszenie prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki został członkiem międzynarodowej rady konsultacyjnej ds. reform w tym kraju.

Ania Szłapak, 08.12.15 r.