Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Olimpiada językowa w Chmielnickim

Olimpiada językowa w Chmielnickim

W dniu 18 lutego 2017 roku uczniowie 11 klas ze szkół publicznych oraz polskich szkół sobotnich z winnickiego, żytomierskiego oraz chmielnickiego obwodów przyjechali do dawnego Płoskirowa żeby wziąć udział w XXIV Okręgowej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, która od 1993 roku, corocznie odbywa się w Chmielnickim pod patronatem Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polski w Winnicy.

Uczestników olimpiady powitali konsul KG RP w Winnicy Urszula Filipkowska oraz profesor Mikolaj Jochna, prorektor Uniwersytetu Chmielnickiego.

Eliminacje w ramach II etapu przeprowadzono zgodnie z zasadami regulaminu opracowanego przez Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. 18 lutego miała miejsce część pisemna a 19 lutego – ustna.

W wyniku przeprowadzonej przez Komisję rozmowy sprawdzającej wiedzę i umiejętności interpretacyjno- analitycznych wskutek podsumowania wyników obu części eliminacji (pisemnej i ustnej) wyłoniono 11 finalistów, którzy zakwalifikowali się do eleminacji ogólnoukraińskich.

4-5 marcza 2017 r. w stolicy Ukrainy m.in. Elżbieta Zembicka z Żytomierza, Katarzyna Borysowska z Gródka, Katarzyna Nikitiuk, Alina Barylska z Chmielnickiego powalczą o główną nagrodę z rodakami z innych regionów Ukrainy.

Franciszek Miciński, 25.02.17 r.