Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Oleg Spiwak – zwycięzcą w V Edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?”

Oleg Spiwak – zwycięzcą w V Edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?”

25 stycznia br., w życzliwie udzielonym przez winnicką firmę POL-TUR pomieszczeniu, odbyło się losowanie zwycięzcy V edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?”. Przypomnimy, że na wskazanym na 12 stronie gazety zdjęciu był przedstawiony zburzony w 1936 roku przez komunistów kościół św. Anny w Płoskirowie (dziś – miasto Chmielnicki).

Poprawnych odpowiedzi na dość trudne zadanie udzieliło 8 osób, większość – z obwodu Chmielnickiego, gdzie i znajdowała świątynia się przed II Wojną Światową.

Drogą losowania wybrano zwycięzcę, nim stała się Irena Śpiwak, a jak okazało się później – jej mąż Oleg, który skorzystał ze skrzynki pocztowej żony, by wysłać odpowiedź.

Gratulujemy zwycięzcy oraz innym uczestnikom losowania za aktywny udział oraz zachęcamy do startowania w kolejnej edycji konkursu. Podpowiemy, że na starym szkicu, który posłużył zadaniem dla przyszłych uczestników, znajduje się Sanktuarium Maryjne w jednym z ukraińskich (kiedyś polskich) miast.

Przy okazji informujemy, że już pojawił się 1 w 2013 roku (6 w kolejności) numer gazety „Słowo Polskie”, w dużej mierze poświęcony 150 rocznicy Powstania Styczniowego.

Zachęcamy do czytania a także nadsyłania własnych artykułów.

Redakcja

Wideo z losowania

{youtube}YiGQqlE2uUU{/youtube}

Zdjęcie zwycięzcy

Na zdjęciu - Igor Spiwak, który osobiście zgłosił się do redakcji w Winnicy po odbiór nagrody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code