Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Okupanci zniszczyli prawie 100 proc. infrastruktury energetycznej w okolicach Chersonia

Okupanci zniszczyli prawie 100 proc. infrastruktury energetycznej w okolicach Chersonia

Rosjanie ostrzeliwują ukraiński system energetyczny od 10 października. 15 listopada okupanci przeprowadzili kolejny zmasowany atak na obiekty energetyczne. Był on największy od początku rosyjskiej agresji. Trafienia odnotowano zarówno na elektrowniach, jak iw systemach przesyłowych.

Złożoność sytuacji energetycznej w obwodzie chersońskim wiąże się przede wszystkim ze zniszczeniem i zaminowaniem infrastruktury energetycznej podczas wycofywania wojsk rosyjskich. O tym poinformował prezes zarządu Ukrenergo Wołodymyr Kudrycki.

„Mamy specyficzną sytuację z dostawami energii elektrycznej w regionie Chersoniu, która nie jest związana z ostrzałem, ale z faktem, że Rosjanie celowo wysadzili w powietrze i zaminowali prawie całą infrastrukturę energetyczną” – zaznaczył Kudrycki.

Według niego Ukrenergo planuje obecnie przywrócenie co najmniej jednej linii przesyłowej, która będzie dostarczać energię elektryczną do obwodu chersońskiego.

„Ukrenergo” i szereg spółek energetycznych prowadzą szkolenia i działania przygotowawcze, aby być przygotowanym na ewentualny blackout w przypadku kolejnych rosyjskich ataków na infrastrukturę energetyczną Ukrainy.

Sergiusz Olijnyk, 25 listopada 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code