Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Okupanci opowiadają Polakom legendy o „ruskim Krymie”

Okupanci opowiadają Polakom legendy o „ruskim Krymie”

Źródło - http://espreso.tv

Rosyjskie władze zorganizowały dla grupy uczniów z Polski wycieczkę na Krym. Zwycięzcy w konkursie wiedzy o rosyjskiej literaturze w nagrodę pojechali na anektowany półwysep mijając Ukrainę.

W trakcie wizyty doszło do spotkania polskiej młodzieży z przedstawicielami okupacyjnych separatystycznych władz. Młodzi Polacy zwiedzili także muzea i miejsca, w których bywali znani rosyjscy pisarze i poeci. O ponad 60-letniej historii Krymu w składzie Ukrainy Polakom nie wspomniano ani słowa.

Głównym organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Rosyjsko-Polskie Centrum Dialogu i Porozumienia. Dyrektor Centrum Jurij Bondarienko tłumaczy pomysł wysłania polskich uczniów na Krym chęcią pokazania im niezwykłych miejsc związanych z historią Rosji. Dodaje, że każdy powinien na własne oczy przekonać się, jaka jest sytuacja na anektowanym półwyspie.

W opinii Bondarienki, zabranie uczniów z Polski na anektowany Krym nie ma niczego wspólnego z polityką: „Uważam Polskę za kraj demokratyczny, w którym ludzie mają prawo sami oceniać sytuację”.

Po wizycie na Krymie polscy uczniowie dwa dni spędzają w Moskwie.

Sergiusz Tolstichin, 22.09.15 r.