Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Oficer rosyjskiej floty nawołuje by Rosja „zmusiła Ukrainę do przyjaźni”

Oficer rosyjskiej floty nawołuje by Rosja „zmusiła Ukrainę do przyjaźni”

Zdjęcie pobrano z sevastopol.suRosja musi przeprowadzić „operację przymusu Ukrainy do przyjaźni” podczas okrągłego stołu w Sewastopolu, poświęconego kryzysowi rosyjskiego ruchu na Krymie, oświadczył kapitan 1 rangi Czarnomorskiej Floty Rosyjskiej, Sergiej Gorbaczow, wojskowy dziennikarz i politolog.

Nie szkodząc suwerenności Ukrainy, Moskwa musi przeprowadzić operację przymusu Ukrainy do przyjaźni. Co było w Gruzji – pamiętamy. A tymczasem „Gazprom” u nas zajmuje się swoimi sprawami, inne organizacje – innymi. Musi być wódz, plan, taktyka, strategia. Na praktyce wszystkie nasze inicjatywy wyglądają jak dobre, ale za skutkiem – znikome sprawy promocja języka rosyjskiego, rozdanie georgijewskich taśm – dodał Rosjanin.

Nie tylko Gorbaczow uważa, że dziś Moskwa przydziela za mało uwagi Sewastopolowi.

– Odszedł Łużkow – i wszystko zakończyło się. Przyszedł Serdiukiw – skrócono do minimum kulturalno-humanitarny rozwój Sewastopola… W 1993 roku na placu Nachimowa nie było gdzie jabłku upaść, teraz na wiec z okazji kolejnej rocznicy rosyjskiej floty w lepszym wypadku wychodzi blisko 100 osób… Nie ma celu, nie ma zadań. Prorosyjskie siły muszą skupiać się nie na statusie języka rosyjskiego – a na przyjęciu ustawy o Sewastopolu, żeby mieszkańcy tego miasta sami obierali burmistrzataka jest pozycja pana Siergieja oraz wielu innych rosyjskich oficerów Sewastopola.

12 maja w tym mieście odznaczają 230. lecie Czarnomorskiej Floty Rosji.

Redakcja

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code