Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Odpust w Latyczowie

Odpust w Latyczowie

W dniach 5-6 lipca 2020 roku w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej odbyły się uroczystości odpustowe.

Niedzielną Mszę Świętą celebrował ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej biskup Leon Dubrawski w koncelebrze z biskupami pomocniczymi diecezji  Janem Niemcem i Radosławem Zmitrowiczem.

Do Latyczowa pieszo, rowerami i samochodami z różnych zakątków diecezji przybyły zwarte grupy pielgrzymów, m.in. z Kamieńca Podolskiego, Szarogrodu, Niemirowa, Szepietówki, Chmielnika.  Do jednej z takich małych grup dołączył także bp. Leon i pokonał szlak z Manikowców do Derażni.

Pierwszych uczestników uroczystości powitał opiekun sanktuarium latyczowskiego o. Adam Przywuski: „Po raz kolejny na początku lipca podążamy do tego świętego miejsca, które już ponad 400 lat temu wybrała Maryja. Tutaj króluje, tutaj jest naszą Przewodniczką, tutaj ukazuje drogę do życia”.

Wśród uczestników uroczystości był również Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński, który przypomniał o 30. rocznicy powrotu wiernym katedry św.Ap.Piotra i Pawła w Kamieńcu- Podolskim oraz uroczystości w Winnicy u braci kapucynów z okazji 30-lecia pierwszej Mszy św. po zaprzestaniu bycia ich świątyni  lektorium komunistycznym. „Wiele zależy od nas, aby te czasy nie wróciły pod inną nazwą lub w innej formie” – zaznaczył szef polskiej placówki dyplomatycznej.

Franciszek Miciński, Lidia Baranowska, 12 lipca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code