Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Odpust w Felsztynie

Odpust w Felsztynie

23 kwietnia parafianie Kościoła św. Wojciecha w Gwardiejsku (d. Felsztynie) oraz goście wzięli udział w uroczystościach odpustowych swojej parafii i obchodach 225. rocznicy poświęcenia świątyni.

Modlitwie w podniosłej i uroczystej atmosferze sprzyjała wspaniała i słoneczna pogoda. Przybywających gości witali księża proboszcz Piotr Główka i o. Paweł Rossa. Mszę świętą celebrował biskup diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski, który w homilii wezwał wiernych do czytania Pisma Świętego i modlitwy: „Ponieważ w Piśmie Św. możemy znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania, a modlitwa pomaga wzmacniać i doskonalić swoją wiarę za przykładem Św. Wojciecha”.

Oprawę muzyczną Liturgii zapewnił chór „Mazury”, działający przy Chmielnickim Miejskim Związku Polaków. W uroczystości wzięło udział około 15 kapłanów z różnych miejscowości obwodu chmielnickiego.

Po Mszy świętej odbyła się świąteczna procesja dookoła kościoła, uwieńczona postawieniem Krzyża Misyjnego.

Po Mszy o. Dominik zaprezentował gościom ekskluzywne archiwalne zdjęcia oraz dokumenty z historii powstania Felsztyna i Kościoła św. Wojciecha. Odpust w Felsztynie zakończył się mini koncertem w wykonaniu chóru „Mazury”. Goście z d. Płoskirowa wykonali szereg piosenek religijnych. Dzieci z parafii św. Wojciecha przygotowali inscenizację teatralną.

Irena Letawina, 25.04.16 r.

{morfeo 1174}

{youtube}{/youtube}