Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Odpust i pożegnanie Roku Miłosierdzia w kościele na Wystawce

Odpust i pożegnanie Roku Miłosierdzia w kościele na Wystawce

20 listopada w parafii Chrystusa Króla Wszechświata uroczyście żegnano Rok Miłosierdzia. Z okazji uroczystości dzieci z parafii zorganizowały akcję Miłosierdzia, pod tytułem „Niespodzianka w pudełku dla kolegi że Wschodu”.

W dniu 20 listopada przypada odpust w największym kościele dawnego Płoskirowa. Msze Świętą w tym dniu celebrował biskup ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski w asyście proboszcza ks. Anatolija Biłousa, rektora Seminarium z Gródka ks. Wiktora Biłousa i innych księży.

W parafialnych uroczystościach uczestniczyli  także członkowie wspólnoty „Rycerze Kolumba”, a także członkowie innych wspólnot parafialnych, dzieci i młodzież.

Biskup Leon Dubrawski przywitał wszystkich bardzo serdecznie że świętem parafialnym. I w sposób szczególny zwrócił się do Rycerzy Kolumba. – Papież ma Gwardzistów szwajcarskich ich, a my mamy Rycerzy Kolumba. Bardzo dobrze że mężczyźni, zrzeszeni w tej wspólnocie, mogą służyć przykładem dla dla swoich dzieci, rodziny i parafii – zaznaczył ksiądz biskup Leon Dubrawski.

W odpustowej Mszy Świętej uczestniczyli goście z innych parafii, przedstawiciele  Rady Duchowej m. Chmielnickiego, którzy serdecznie witali parafian z Wystawki z  ich Świętem a także przedstawiciele innych wyznań.

Na zakończenie wspólnie modliliśmy się o pokój w naszej Ojczyźnie – podsumował piękną uroczystość w stolicy obwodu chmielnickiego bp. Leon.

Marina  Kolesnik, zdjęcia: Ruslan Chytryj, credo-ua.org, 22.11.16 r.