Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Odnowiony do EURO-2012 stadion „Olimpijski” w Kijowie świętuje otwarcie

Odnowiony do EURO-2012 stadion „Olimpijski” w Kijowie świętuje otwarcie

Zdjęcie pobrane z unn.com.uaDach-membrana, galeria dla kibiców, 14 wind, samochodowe garaże podziemne i nawet włoskie Nowy stadion stał się nie tylko jednym z największych w świecie, ale też jednym z najdroższych – kosztował 560 milionów dolarów, – taką cyfrę poprzedniego dnia ogłosił wicepremier Borys Kolesnikow. Dla porównania: „Donbas Arena” kosztowała 420 milionów. Ale na otwarcie pieniędzy z budżetu komitet organizacyjny nie pobierał, święto w całości zfinansowali sponsorzy, twierdzi jeden z urzędników.

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz na czele politycznej i sportowej elity państwa, a także blisko 50 tysięcy widzów wzięli udział w uroczystej ceremonii otwarcia przebudowanego stadionu «Olimpijski» – stadionu, że następnego lata odbędzie się pięć meczów EURO-2012 włącznie z finałem 1 lipca.

3,5 tysięcy artystów wzięło udział w ceremonii.

Podczas otwarcia nie obyło się bez incydentów: w czasie ceremonii zapaliła się jedna z konstrukcji pod sufitem, przez co ludzie z dwóch sektorów musieli opuścić swoje miejsca. Za jakiś czas wrócili z powrotem, ceremonii nie przerywano.

Pożar na „Olimpijskim”. Link z YouTube

Gdy ze słowem powitalnym na scenie zjawił się Janukowycz, on natychmiast został ogwizdany przez widzów. Nawet Hymn Ukrainy musiano dwa razy włączać, wyraźnie słychać było negatywną reakcję widowni na pojawienie się ukraińskiego prezydenta.

Gwizd podczas wystąpienia Janukowycza

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code