Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Odbyło się spotkanie prezesów polskich stowarzyszeń narodowo-kulturalnych obwodu winnickiego i przedstawicieli władz z delegacją województwa świętokrzyskiego

Odbyło się spotkanie prezesów polskich stowarzyszeń narodowo-kulturalnych obwodu winnickiego i przedstawicieli władz z delegacją województwa świętokrzyskiego

W piątek 17 maja w Centrum Kultur Narodowych odbyło się uroczyste spotkanie kierownictwa administracji państwowej, prezesów polskich stowarzyszeń narodowo-kulturalnych obwodu z delegacją województwa świętokrzyskiego na czele z nowo wybranym marszałkiem – Аndrzejem Bętkowskim.

Polska delegacja składająca się z czterech osób przybyła na oficjalne zaproszenie przewodniczącego obwodowej administracji państwowej Walerija Коrowija z okazji obchodów Dnia Europy w Winnicy.

W spotkaniu wzięli udział szef urzędu do spraw narodowości i religii administracji państwowej Igor Salecki i wicekonsul Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy pani Agnieszka Góralska.

Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego powitania gości chlebem i solą i występu uczniowskiej młodzieży społeczności polskiej. Po czym goście obejrzeli Dom Zgody Międzynarodowej, o działalności którego opowiedział Igor Salecki.

Urzędnik zaprosił gości na festiwal poświęcony ukraińsko-polskiemu poecie Tomaszowi Padurze, który odbędzie się we wrześniu 2019 roku.

Ciąg dalszy rozmowy pana marszałka z prezesami narodowo-kulturalnych stowarzyszeń społeczeństwa polskiego miał charakter informacyjny. Szefowie polskich stowarzyszeń przedstawili działalność swoich organizacji i wyrazili nadzieję na dalszą współpracę z nową władzą województwa świętokrzyskiego.

Lidia Baranowska, zdjecia: WAO, 23 maja 2019 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code