Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Od marca Radia Maryja można słuchać także w dawnym Płoskirowie

Od marca Radia Maryja można słuchać także w dawnym Płoskirowie

W pierwszej dekadzie marca miasto Chmielnicki dołączyło do listy miejscowości, gdzie na częstotliwościach UKF można słuchać rozgłośni Radia Maryja.

Na fali 66,14 UKF w tym mieści siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę brzmią programy radiowe o treści chrześcijańskiej, katechezy dla dzieci, oraz bloki socjalne, pomagające w walce z nałogami i uzależnieniami a także przedstawiające pogląd Kościoła katolickiego na życie w rodzinie.

Oprócz tego w Radiu Maryja można słuchać rekolekcje wielkopostne oraz modlić się razem z prowadzącymi audycji Modlitwą Różańcową.

Dawny Płoskirów stał się dziewiątym miastem, gdzie można słuchać chrześcijańskich audycji w Radiu Maryja. Jak opowiedziała siostra Łucja, jedna z prowadzących nocnych audycji, podczas pobytu w Winnicy, każdego miesiąca na utrzymanie sieci rozgłośni na Ukrainie trzeba ponad 350 tysięcy hrywien. Pieniądze są zbierane z datków po Mszach świętych w parafiach na terenie Podola i innych regionów i z innych źródeł charytatywnych.

Więcej informacji na temat Radia Maryja na Ukrainie można uzyskać na stronie www.radiomaryja.org.ua. Na tej stronie można słuchać także programów radiowych przez Internet.

Słowo Polskie, 12.03.17 r.