Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Od 8 marca funkcję ambasadora RP na Ukrainie pełni Bartosz Cichocki

Od 8 marca funkcję ambasadora RP na Ukrainie pełni Bartosz Cichocki

8 marca minister spraw zagranicznych RP Jacek Czaputowicz wręczył Bartoszowi Cichockiemu nominację Prezydenta RP na stanowisko Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego na Ukrainie.

Od 25 maja 2017 r. Cichocki pełnił funkcję podsekretarza stanu ds. bezpieczeństwa, polityki wschodniej i polityki europejskiej w MSZ. 1 lutego 2018 premier Mateusz Morawiecki powierzył mu funkcję przewodniczącego zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem.

Bartosz Cichocki jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat specjalizuje się w problematyce wschodniej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Ośrodku KARTA, Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia jako analityk polityki regionalnej Rosji, w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych jako koordynator programu Rosja-Eurazja, a także w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego jako specjalista ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Rosji, a następnie jako naczelnik wydziału spraw międzynarodowych.

W latach 2015–2016 Bartosz Cichocki pracował w Ambasadzie RP w Moskwie, odpowiadając za stosunki dwustronne i kontakty prasowe. Po powrocie do kraju pełnił funkcję doradcy Szefa Agencji Wywiadu.

Poprzednikiem Cichockiego na stanowisku Ambasadora RP na Ukrainie był Jan Piekło.

Słowo Polskie na podstawie informacji msz.gov.pl/dyplomacja, fot. Gabriel Piętka / MSZ, 11 marca 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code