Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Od 30 maja w Polsce zostanie zniesiony obowiązek co do liczby ludzi w kościołach

Od 30 maja w Polsce zostanie zniesiony obowiązek co do liczby ludzi w kościołach

Fot. fakt.pl

27 maja premier Polski Mateusz Morawiecki ogłosił nowe złagodzenie i zniesienie szeregu wcześniej wprowadzonych ograniczeń kwarantanny dla ludności i biznesu.

Zostanie dozwolona pełnoprawna obsługa restauracji i barów w hotelach, nie będzie ograniczeń co do liczby ludzi w kościołach, zostaną dozwolone spotkania publiczne dla maksymalnie 150 osób (w tym koncerty lub wydarzenia kulturalne z udziałem maksymalnie 150 osób).

Od 30 maja zostaje anulowany obowiązek noszenia masek na ulicy i w miejscu pracy a także przy stołach w restauracjach. Jednocześnie urzędnicy państwowi poprosili o zachowanie 2-metrowej odległości lub noszenie masek, jeśli ludzie (nie z jednej rodziny) są na ulicy w pobliżu.

Jednocześnie zniesienie obowiązku noszenia masek ochronnych nie będzie dotyczyło transportu publicznego, sklepów, kin, teatrów, kościołów, uzhendów, gabinetów masażu, tatuaży. Tam będziesz musiał zamknąć nos i usta w przyszłości.

Następnie od 6 czerwca wolno będzie otwierać kina, teatry, filharmonie, cyrki, domy kultury, parki rozrywki, baseny, siłownie, kluby fitness, solaria, gabinety masażu i tatuażu. Dyskoteki i kluby nocne w Polsce na razie pozostaną zamknięte. Wesela i uroczystości rodzinne są dozwolone, pod warunkiem, że nie więcej niż 150 osób.

Sergij Porowczuk  za: yavp.pl, 30 maja 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code