Jesteś tutaj: Home » inne » Od 23 czerwca wiza Schengen tylko z biometrią

Od 23 czerwca wiza Schengen tylko z biometrią

Źródło - lowcostavia.com.uaOd 23 czerwca konsulaty państw, wchodzących do strefy Schengen będą pobierały dane biometryczne obywateli Ukrainy, w tym odbitki palców.

Państwo ukraińskie stanie się 17 regionem, gdzie wprowadzany jest system dodatkowej identyfikacji osoby przekraczającej granicę. – Nie widzimy w waszych obywatelach zagrożenia w zwiększeniu ilości nielegalnych migrantów, lecz zdjęcie to już niewystarczający sposób na dokładne zidentyfikowanie człowieka – powiedział Ovidiu Viorel Naftanaila – osoba, odpowiedzialna za kwestie wizowe w przedstawicielstwie UE na Ukrainie.

Oprócz konsulatów do pobierania odcisków palców zostały upoważnione także centra wizowe, gdzie też został zainstalowany sprzęt do pobierania odbitek palców. Agencje turystyczne i rekrutacyjne nie będą w stanie zrobić „wizy na odległość”. Wszyscy ci, którzy mieszkają daleko od miejsca zameldowania, będą zmuszeni osobiście stawić się w urzędzie i złożyć odbitki.

Nowe utrudnienia dotyczą wyłącznie wniosków wizowych na otrzymanie wizy Schengen. Obecne wizy nie tracą ważności i pozwalają na przekroczenie granicy państw unijnych do końca terminu ich ważności.

Słowo Polskie, 18.06.15 r. ,KZ