Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Obwodowy katolicki Turniej Piłki Siatkowej dla Dziewcząt im. Jana Pawła II

Obwodowy katolicki Turniej Piłki Siatkowej dla Dziewcząt im. Jana Pawła II

Źródło - www.credo-ua.orgW ostatniej dekadzie maja odbył się obwodowy katolicki Turniej Piłki Siatkowej dla Dziewcząt im. Jana Pawła II, w którym wzięły udział pięć drużyn z różnych miast obwodu chmielnickiego.

Dziewczęta z „Agema Dei” (parafia pw. Św. Aleksandra, Żmerynka), „Dziewica Maryja” (parafia pw. Św. Michała Archanioła, Dunajowce), „o. Władysława Wanagsa” (parafia pw. Św. Stanisława, Gródek Podolski), „Emaus” (parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata, d. Płoskirów) i „Serca Jezusowego” (z krasiłowskiej parafii pw. Serca Jezusowego) spotkały się na jednej z sal sportowych miasta obwodowego by powalczyć o puchar i zaprzyjaźnić się.

Przed Turniejem odbył się pokaz filmu „Bóg nie umarł” i dyskusja na jego temat pod przewodnictwem ks. dziekana Rostysława Grabowskiego. Później wszyscy sportowcy wzięli udział w Mszy, celebrowanej przez o. Aleksandra Orzechowskiego z Dunajowiec, homilia której była poświęcona traktowaniu wychowania fizycznego młodzieży i sportu przez Papieża Polaka.

Po Liturgii pokrzepione na duchu dziewczęta wyruszyły na boisko, gdzie w uczciwej walce zmierzyły się w rozgrywkach o tytuł Mistrza Turnieju im. Jana Pawła II. 
Najciekawszy pojedynek odbył się pomiędzy drużynami z Gródka Podolskiego i Dunajowiec, który zakończył się zwycięstwem tej drugiej.

 

Rezultaty Turnieju:

1 miejsce – „Dziewica Maryja” (parafia pw. Św. Michała Archanioła, Dunajowce), 
2 miejsce – „o. Władysława Wanagsa” (parafia pw. Św. Stanisława, Gródek Podolski),
3 miejsce – „Serca Jezusowego” (z krasiłowskiej parafii pw. Serca Jezusowego),
4 miejsce – „Agema Dei” (parafia pw. Św. Aleksandra, Żmerynka),
5 miejsce – „Emaus” (parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata, d. Płoskirów).

Po rozdaniu nagród nawet przegrane drużyny nie wyglądały na nieszczęśliwe. Wszystkie dziewczęta na pożegnanie zrobiły wielkie koło i zaśpiewały piosenkę „Niech połączy nas miłość”.

Słowo Polskie na podstawie informacji credo-ua.org, 28.05.15 r., KZ