Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » OBWE z udziałem gości z Polski organizowało w Winnicy „tajne” warsztaty

OBWE z udziałem gości z Polski organizowało w Winnicy „tajne” warsztaty

Zdjęcie z podobnych spotkań w Kijowie. Źródło - http://vzcz.church.uaDwudniowe warsztaty pod egidą Biura OBWE (Office for Democratic Institutions and Human Rights) z udziałem poszczególnych wspólnot religijnych i organizacji społecznych odbyły się w dniach 30-31 marca  w Winnicy. Goście z Polski razem z przedstawicielami obwodu winnickiego i czerkaskiego omawiali pytania złagodzenia i rozwiązywania konfliktów na tle etnicznym i religijnym.

Spotkania odbywały się w formacie zajęć praktycznych, tematem których była swoboda wyznania i sprawy związane z dyskryminacją na tle religijnym i etnicznym.

W ramach warsztatów przewidziano trzy etapy spotkań –  dla przedstawicieli miejscowych samorządów, społeczności i prawników; funkcjonariuszy MSW oraz działaczy społecznych i duchowieństwa.

– Pierwsze podobne spotkania w ramach projektu ODIHR odbyły się w Odessie 26-27 marca. Warsztaty w Winnicy są ich kontynuacją i powinny pomóc miejscowej władzy zwrócić większą uwagę na problemy i źródła konfliktów etnicznych i religijnych – powiedziała Oleksandra Zub, która przyjechała z Polski.

Winnickie warsztaty pod egidą OBWE były zamknięte dla mediów i innych zainteresowanych osób. Przedstawiciele kościoła rzymskokatolickiego i polskich organizacji społecznych z obwodu winnickiego i czerkaskiego nie otrzymały zaproszenia na te spotkania.

Słowo Polskie, na podstawie informacji Iryny Basenko (vlasno,info), 31.03.15 r.