Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » OBWE jest gotowa umieścić 9 punktów kontrolnych na ukraińsko-rosyjskiej granicy

OBWE jest gotowa umieścić 9 punktów kontrolnych na ukraińsko-rosyjskiej granicy

Źródło: espreso.tvMinister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin po konsultacjach z OBWE powiedział, że dla przerwania dostaw broni, amunicji i paliwa dla prorosyjskich terrorystów na Donbasie trzeba zaprowadzić kontrolę na tym obszarze ukraińsko-rosyjskiej granicy, który nie jest dostępny dla ukraińskiej Straży Granicznej.

OBWE jest gotowa do rozmieszczenia swoich baz w pobliżu granicy z Rosją, zgodnie z mandatem, który posiada ta organizacja na terenie całego Donbasu. My chcemy by na niekontrolowanym przez nas terenie pojawiło się jak minimum 9 baz OBWE wzdłuż granicy a także kamery śledzenia, infraczerwone radary, które będą w stanie monitorować sytuację nawet w nocy – powiedział Klimkin.

Szef resortu spraw zagranicznych podkreślił, że Rosja celowo nic nie robi dla zwiększenia bezpieczeństwa na Donbasie. Natomiast robi wszystko by oskarżyć Ukrainę w wymiarze politycznym pragnąc zakonserwować tzw. „status quo” i doprowadzić do powstania kolejnego „Naddniestrza”.

Za pośrednictwem „rosyjskiego protektoratu” nad Donbasem władze na Kremlu nadal chcą destabilizować Ukrainę. Pierwszoplanowym zadaniem jest osłabienie naszego państwa, a co za tym idzie – sfederalizowanie go według wizji Kremla – mówił minister.

Słowo Polskie, 13.08.16 r.