Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Obserwatorzy OBWE wreszcie „zauważyli” rosyjskich żołnierzy na Donbasie

Obserwatorzy OBWE wreszcie „zauważyli” rosyjskich żołnierzy na Donbasie

Źródło - http://www.osce.org/ukraine-smm/175736W sprawozdaniu misji OBWE z 2 sierpnia jest napisane, że zagraniczni obserwatorzy wśród terrorystów „DRL” zauważyli żołnierzy z rosyjskiego Orenburga bez znaków rozpoznawczych.

Osoba, która pilnuje obiektu w jednych z miejscowości na terenie „DRL”, twierdzi, że on i inni, którzy są tutaj obecni są żołnierzami 16. powietrzno-desantowej brygady z Orenburga (Federacja Rosyjska). Na mundurach oni nie mieli znaków rozpoznawczych – napisane jest w sprawozdaniu.

Patrole SMM OBWE coraz częściej mają zastrzeżenia do prorosyjskich separatystów. Niedawno jeden z nich wyjechał z wioski Oktiabr, rezygnując z eskorty przedstawicieli tak zwanej „DRL”. W Szyrokino zagraniczni obserwatorzy trafili pod ostrzał artylerii. Strzelano z pozycji, znajdujących się na terenie, okupowanym przez rosyjsko-terrorystyczne ugrupowania.

Słowo Polskie, 04.08.15 r.